Узнайте стоимость монтажа Вашей кровли уже сегодня!

Оставьте заявку и мы свяжемся с вами в течение 15 минут для уточнения данных и расчета стоимости монтажа кровли!

Заявка на бесплатный расчет:

Монтаж натуральної (керамічної, ЦПЛ) черепиці

Сучасні житлові споруди передбачають використання матеріалів, які мають ряд корисних властивостей та характеристик, серед яких основними є зносостійкість, довговічність та можливість вибору дизайну.

Монтаж керамічної черепиці, як і натуральної ЦПЛ, передбачає виконання низки маніпуляцій, в результаті яких замовник отримує завершену і з естетичним виглядом покрівлю. При цьому досить важливо дотримуватися технології встановлення, оскільки відсутність того чи іншого «шару пирога» призведе до зниження ККД покрівлі і всієї споруди в цілому.

З кожним днем екологічна, міцна та довговічна керамічна натуральна черепиця стає все більш популярною на території СНД. Донедавна таке покрівельне покриття користувалося попитом тільки в Європі, а в нашій країні часто-густо були або металева, або бітумна черепиця, що досить-таки невміло імітують справжню. Що змінилося? Ввезення на ринок зарубіжної натуральної черепиці, з покращеною геометрією та приголомшливим дизайном! Будинок з таким покриттям настільки вигідно виглядає на тлі навколишніх будівель, а майже віковий термін служби черепиці ставить жирну крапку на користь вибору даного покрівельного матеріалу.

Зрозуміло, зі зростанням популярності клінкерної черепиці, виникла потреба у правильному кваліфікованому монтажі. Сьогодні маса бажаючих вивчити монтаж керамічної черепиці та зробити дах свого нового родового гнізда справжньою бронею, і ми зараз розкриємо вам особливості укладання керамічної черепиці!

Зміст:

1.Особливості роботи з різними видами черепиці

  • Замкова пазова черепиця: укладання на шипи
  • Плоска черепиця: бобрування різних форм
  • S-подібна черепиця: спеціальні зачепи

Особливості роботи з різними видами черепиці

Залежно від того, яку саме черепицю ви оберете для свого даху, залежатиме складність її укладання. Ми підготували для Вас докладну інструкцію, як працювати з кожним із видів, які потрібні додаткові інструменти та з чим доведеться зіткнутися у процесі.

Тип черепиці Мінімальний кут нахилу ската, градусів Витрата на м2
Пазова 16-40 6-22
Пазова ромбоподібна 16 13
Плоска (бобрівка) 28-35 31-34
Монах-монашка 30-40 12-18 пар
S-подібна 40 16

Монтаж замкової пазової черепиці: укладання на шипи

Сьогодні активно виробляють черепиці із замком. У верхній частині є рухома зона, чи зона зміщення. Завдяки їй ряди черепиці можна зрушувати вздовж схилу, і при цьому герметичність покрівлі взагалі не порушується. Це дуже зручно, якщо керамічну черепицю переносять на новий дах, у якого зовсім інший крок обрешітки - покриття вийде легко підігнати. У пазової черепиці з тильного боку є спеціальні шипи, і ними її зачіплюють за решетування в процесі монтажу.

Монтаж плоскої керамічної черепиці: бобрування різних форм

Ще один красивий та популярний вид черепиці – бобрування або бобровий хвіст. За конфігурацією нижнього краю її випускають напівкруглої, прямокутної та трикутної форми. Замків у неї немає, тільки профільований шип на нижній частині черепиці, який кріпиться за рейку решетування. Завдяки відсутності замків, така черепиця ідеально підходить для дахів складної форми. Тим більше, що бобровий хвіст невелика черепиця, і на 1м2 тут йтиме набагато більше матеріалу. Додатково плоску черепицю кріплять шурупами або цвяхами, для цього в ній спочатку передбачені два отвори. Бобрівка з усіх керамічних видів покрівлі найбільше підходить для конусоподібних та незвичайних за формою дахів. Причому тут не потрібно жертвувати дизайнерським задумом, десь прикрадаючи округлі краї задля спрощення монтажу. Насправді, що симетричніше буде така підконструкція, то стильніше вийде підсумковий результат. Головне Ваше завдання – зробити так, щоб висота крокв була однаковою. Для цього таку частину площі мають підтримувати спеціальні опори.

Для укладання натуральної черепиці знадобиться також якісна ізоляція підпокрівельна з підвищеним рівнем захисту. Не заощаджуйте також на решетуванні, і чим більше крок у крокв, тим частіше вона повинна бути, і ніде відстань не повинна перевищувати 30 см. У потрібних місцях підріжте плити зверху та знизу на верстаті для різання плитки. При укладанні бічний нахльост повинен бути від 3,5 см, і одна велика черепиця повинна перекривати три маленькі, і так баштунок укладається до самої верхівки. Причому важливо, щоб лави були незалежними один від одного. По суті, більшість черепиць у вас буде звичайної ширини, але буде і частина підкоригованих, для врівноваження всіх рядів:

Монтаж S-подібної черепиці: спеціальні зачепи

Переходимо до самої фактурної черепиці - S-подібної форми, поперечний переріз якої

поперечний переріз у якої нагадує букву "S". На тильній стороні ви виявите зачепи, якими черепицю чіпляють за рейки решетування. Завдяки їм черепиця рухлива, ряди можна зрушувати-розсувати з проміжком від 2 до 4 см. Не варто плутати таку черепицю з замковою пазовою, яка теж нагадує S-подібну форму, але має профільовані замки. Одна з найкрасивіших і найпопулярніших S-подібних черепиць – середземноморська .

Традиційна S-подібна черепиця, справжня класика - це мунк-нунн, або " монах-монах ". Складається вона із двох частин, верхня з яких називається «ченцем», а нижня «монашкою». Кріпити таку черепицю потрібно за допомогою спеціальних клямерів (кляймерів) або міцного дроту.

Дах вийде досить важким, зате самовентильованим, при утепленні покрівлі не потрібно залишати спеціальний зазор. Правда, укладати таку черепицю не просто, потрібна майстерність, а тому сучасні виробники випускають пазову черепицю, яка ефектно імітує мунк-нунн, укладається легко, і при цьому зберігає античний колорит.

Замовити монтаж покрівлі з керамічної черепиці за низькою ціною Ви можете зателефонувавши за телефонами +38 (098) 742-99-35

+38 (066) 854-91-49 Або завітавши до нашого виставкового салону за адресою м. Харків, пл. Захисників України, 2; ТЦ Епос (Кінний ринок)

Корисні поради

Декілька порад з монтажу:

  • Під карнизом обов'язково роблять отвори для вентиляції.
  • Коли кладеться гідроізоляція, між кроквами залишають невеликий прогин. Водоізоляційний шар кладуть із нахлестом п'ятнадцять сантиметрів, закріплюючи його гвоздиками на відстані двадцять п'ять сантиметрів.
  • Під розжолобки кладуть гідроізоляцію трохи більше метрової ширини. Нахлест на розжолобки черепичних плиток становить приблизно двадцять сантиметрів.
  • Товщина конькової дошки (забезпеченої обов'язковими аераторами) має бути не менше чотирьох сантиметрів.
  • Наклеївши на розжолобку самоклеючу стрічку (двосторонню), можна поліпшити гідроізоляцію.
  • Якщо розжолобка довше шести метрів, необхідно викласти вентиляційний черепичний ряд.

Про вартість монтажу керамічної черепиці описано нижче.

Вартість робіт

Замовивши фахівцям укладання черепичної натуральної покрівлі, доведеться витратитися. Так як на вартість монтажу впливає низка факторів, коректно повідомити кінцеву ціну зможе експерт нашої компанії.

Про те, як відбувається монтаж при укладанні керамічної черепиці, розповість фахівець компанії Braas у відео: