Оставьте заявку и мы свяжемся с вами в течение 15 минут для уточнения данных и расчета стоимости монтажа кровли!
Монтаж фальцевої покрівлі
Існує велика кількість покрівельних матеріалів, що допомагають даху виконувати її функцію, проте фальцева покрівля займає особливе місце. І тому є свої причини - це надійність конструкції, її тривалий термін експлуатації, можливість монтажу своїми руками. Фахівці компанії PanskaVilla виконують кваліфікований монтаж фальцевої покрівлі із застосуванням сучасних методик та спеціалізованого обладнання.
Зміст:
1. Матеріал для фальцевої покрівлі
2. Інструменти для монтажу фальцевої покрівлі
3.1 Технологія укладання фальцевої покрівлі
3.2 Етапи монтажу фальцевої покрівлі
3.3 Монтаж елементів фальцевої покрівлі
Матеріал для фальцевої покрівлі
- Оцинкована сталь з полімерним покриттям . Воно захищає фальці від згубної дії ультрафіолетових променів на метал, а також виконує естетичну функцію, адже тон матеріалу можна підібрати під колір загального задуму ландшафтного дизайну.
- Мідь . Як правило, вона випускається у рулонах. Матеріал може бути чистим чи з фактурним малюнком. Останній найчастіше імітує рельєф черепиці чи іншого покрівельного матеріалу. Мідний дах фальца відрізняється тривалим терміном служби, в деяких випадках він досягає сотень років. До того ж саме мідь дозволяє з'єднувати металеві листи не лише звичними фальцями, а й методом паяння.
- Алюміній . Цей матеріал характеризується особливою м'якістю. Чимось він подібний до мідних листів, зокрема, випускається в рулонах і може мати малюнок. У нього тривалий термін служби може досягати 80 років. Перевага алюмінію полягає в тому, що він не схильний до утворення корозії і для цього не вимагає фарбування або покриття будь-яким іншим подібним матеріалом. Також алюміній абсолютно не боїться температурних перепадів, а отже може використовуватися в районах зі складним кліматом.
- Цинк-титан . Щодо нового металевого матеріалу. Виготовляється як у рулонах, так і у стрічці. Має він один істотний недолік - надмірна крихкість, через що процес монтажу трохи ускладнюється. Цинк-титан несумісний з іншими металами, а також з деякими породами деревини, тому сфера застосування матеріалу обмежена. Для роботи з ним потрібна наявність спеціального інструменту та деяких навичок. Крім цього, заборонено працювати з ним за температури повітря нижче 5 градусів. Але є й переваги цинк-титану: тривалий термін експлуатації та стійкість до корозії.
Інструменти для монтажу фальцевої покрівлі
Виконати монтаж фальцевої покрівлі самостійно можна лише за умови наявності спеціального інструменту:
- Фальцезакочувальна машина. Вона застосовується лише у тому випадку, якщо довжина шва становить понад 10 м-коду.
- Вимірювальний та розмічальний інструмент (рулетка, лінійка, косинець, простий олівець).
- Киянка.
- Фальцевий молоток
- Ножиці для різання металу. Вони можуть бути правими і лівими, що вказує на напрямок різу.
- Ручна "рамка". Її довжина становить 22 см. Вона відповідає кроці обробки сполучного шва.
- Лопатка-оправлення
- Кліщі, які використовуються для розтину пошкоджених фальц.
- Стамеска, плоскогубці, напильник.
- Шуруповерт і дриль.
- Пістолет для герметики.
Технологія укладання фальцевої покрівлі
Технології не стоять дома. Це стосується способу укладання фальцевої покрівлі. На даний момент використається так звана рулонна технологія. Її особливість полягає у створенні картини на всю довжину даху. При цьому рулони піднімаються на покрівлю з підготовленими до фіксації краями, а це значно спрощує процес монтажу.
Безпосередньо до обрешітки металеві листи кріпляться за допомогою клямерів, бажано використовувати так звані клямери, що значно підвищує надійність кріплення.
У проблемних зонах рекомендується використовувати подвійний загин кромки . Це стосується розжолобків, жолобів, розжолобки та інших місць, де може накопичуватися сніг та вода. Лежачі фальці можна використовувати в тому випадку, якщо ви хочете, щоб на даху практично не було видно швів. Для покрівлі з кутом нахилу більше 25 градусів рекомендується вибрати кутовий стоячий фальц, для чого потрібно лише правильно відігнути верхню кромку металевого листа.
Етапи монтажу фальцевої покрівлі
Процес укладання фальцевої покрівлі виглядає так:
- Монтаж карнизного звису, після чого потрібне встановлення водозбірної системи у вигляді жолобів. Встановлювати їх слід під невеликим кутом. Це дозволить воді з даху стікати під дією сили тяжіння до вирви.
Починати монтаж фальцевої покрівлі потрібно з встановлення карнизного звису
- Укладання картин на скати. Готові листи необхідно розкласти на скатах у вертикальному напрямку, починаючи від ковзана до нижнього краю даху. Смуги закріпити між собою вибраним типом з'єднання. Тимчасово металеві смуги можна з'єднувати цвяхами практично біля самого ковзана.
Укладати картини фальцевого даху потрібно у вертикальному напрямку
- Кріплення листів до решетування. Для цього варто використовувати клямери. Вони мають бути виготовлені з того самого матеріалу, з якого зроблено покрівельне покриття. Укладати металеві листи потрібно таким чином, щоб вони височіли над ковзаном на 5-6 см. Цей виступ послужить матеріалом для формування гребеня ковзана.
Кріплення картин відбувається за допомогою клямерів
- Герметизація стиків. Усі місця примикань до стін, з'єднання розжолобків необхідно обробити силіконовим герметиком. Це запобігатиме протіканню в цих місцях.
Монтаж елементів фальцевої покрівлі
Після укладання металевих листів можна переходити до монтажу елементів покрівлі, а саме розжолобка та ковзана.
Для встановлення першого елемента необхідно:
- Придбати спеціальний профіль, який виготовити власноруч неможливо. Замінити його можна листом металу такої ширини, щоб цієї смуги вистачило для надання особливої форми, при цьому розжолобка повинна заходити на обидва скати мінімум на 20 см. Укласти профіль або металеву смугу потрібно на місце стику і зафіксувати саморізами.
- Тепер слід прокреслити лінії на відстані 5 см від краю елемента. Далі по цих лініях потрібно зробити різ, а кінці листа розжолобка загорнути під карниз.
- Аналогічну роботу варто провести на верхньому та нижньому краях.
Для ковзана підійде спеціальна металева накладка. Вона має загнуті краї, завдяки чому легко стикується із металевими листами покрівлі. Коник може бути вентильованим і невентильованим, причому перший варіант кращий, оскільки це дозволить заощадити на установці аераторів для попередження конденсату під покрівельним матеріалом.
Відео Монтажу Фальцевої покрівлі:
Вартість монтажу фальцевої покрівлі
При виборі покрівлі фальца ціна за роботу може варіюватися від ряду факторів. Коректний розрахунок вартості монтажу покрівлі фальцевої допоможе зробити Вам спеціаліст компанії PanskaVilla за телефонами +38 (098) 742-99-35 +38 (066) 854-91-49 Телефонуйте!