Оставьте заявку и мы свяжемся с вами в течение 15 минут для уточнения данных и расчета стоимости монтажа кровли!
Монтаж бітумної черепиці
Монтаж гнучкої черепиці можна розділити на ряд кроків
Монтаж будь-якого покрівельного покриття повинен проводитися з точним дотриманням усіх рекомендацій та, дотримуючись пунктів інструкції щодо його укладання. Бітумна гнучка черепиця не виняток із правил, тому якщо Ви хочете, щоб Ваша бітумна покрівля прослужила Вам протягом довгих років, не завдаючи жодних проблем та турбот, необхідно всі роботи з її монтажу виконувати без будь-яких відхилень від пунктів інструкції.
Перш за все необхідно врахувати той факт, що покрівля, для якої можна використовувати таке покрівельне покриття, як бітумна черепиця, повинна мати ухил не менше - 1:5 (тобто не менше близько 11,5 градусів)
Крок перший: готуємо основу
Укладання м'якої покрівлі починається після того, як буде підготовлено основу, яка повинна бути максимально рівною, твердою і надійно зафіксованою. Крім того, воно має добре провітрюватися, для чого отвори для надходження повітря розміщуються в нижній частині покрівлі, а отвори витяжні облаштують якомога вище.
Правильно облаштована вентиляція допомагає запобігти намоканню утеплювача, самого покрівельного матеріалу та решетування, а, відповідно, взимку на покрівлі не утворюватиметься лід, а влітку вона забезпечить прохолоду всередині будівлі.
Монтаж гнучкої черепиці виробляють на суцільну решетування, яка може бути виготовлена з плити OSB-3 12 мм товщиною, стійкою до вологи, або обрізної дошки, що шпунтує. Матеріалу для основи повинен мати вологість трохи більше 20%. Кожна дошка повинна мати довжину мінімум два прольоти між опорами, а всі місця стиків розміщуються на опорах.
Так як під впливом коливань температур і вологості дошки можуть розширюватися, між дошками необхідно залишати невеликий зазор 1-3 мм (залежно від розміру дошки).
Крок другий: монтуємо шар підкладки
На підготовлену основу як зміцнюючий шар підкладки під покрівельне покриття укладається підкладковий покрівельний килим. Такий шар укладається обов'язково на ковзанах в розжолобках, на карнизних звисах і в торцевих частинах покрівлі.
Якщо ухил покрівлі не перевищує 1:3, то підкладковим килимом необхідно покрити всю площу покрівлі. Шар підкладки монтується в напрямку знизу-вгору, нахльостування кожної наступної смужки має становити близько 15 см. Всі шви повинні бути проклеєні за допомогою клею K-36, а краї з інтервалом в 20 см. зафіксовані за допомогою цвяхів.
Підкладковий килим може бути покладений паралельно або перпендикулярно обшитому дошками настилу даху. Килим розгортається, укладається точно по прямій лінії, усуваються будь-які провисання. На крутих дахах вертикальне укладання виконується легше, оскільки ризик зморщування
менше. Щоб уникнути зморщення килим повинен бути абсолютно прямим і досить щільно закріплений. Якщо монтаж бітумної покрівлі проводився в холодну погоду, особливу увагу слід приділяти натягу килимів.
Підкладковий килим можна укладати як горизонтально, так і вертикально
Часткова схема укладання підкладочного килима, допускається при нахилі покрівлі більше 20 градусів
На ковзані підкладкові килими, укладені вздовж першого ската, обрізаються по ковзану, потім верхній край цвяхами фіксується до настилу даху. У місцях підйому підкладковий килим укладається принаймні на 50 мм вище поверхні даху, і, якщо необхідно, обертова частина килима фіксується цвяхами та/або приклеюється до нижнього шару. - Якщо деталі краю даху включають підняту кромку, то блокуючі елементи повинні бути встановлені до монтажу килима підкладки, який потім укладається по краю, формуючи край карниза.
Підкладковий килим протилежного ската перекриває коник на 150 мм і з'єднується з килимом підкладки першого ската за допомогою Бітумного клею К-36.
Крок третій: монтуємо розжолобків, карнизи та торцеві частини покрівлі.
Карнизні планки встановлюються без винятків у всіх випадках. Карнизна планка встановлюється зверху підкладкового килима, і механічно кріпитися за допомогою покрівельних цвяхів з інтервалом 10 см, в шаховому порядку. Якщо вихід кінців цвяхів у нижній частині дерев'яного настилу неприпустимий, слід використовувати короткі саморізи з широкими і плоскими головками (з прес шайбою). Рекомендується, щоб на краях край карниза завальцювання. Карнизна планка встановлюється з перекриттям 50 мм. Прошивка двома цвяхами внахлест двох металевих планок, що забезпечує їх надійне з'єднання. За наявності в конструкції покрівлі водостічної системи в карнизну частину необхідно вмонтувати кронштейни для кріплення ринви. Також рекомендується використання йоржових цвяхів.
Аналогічно встановлюються торцеві планки. Монтуючи торцеві частини покрівлі, замість карнизних листів з металу можна застосувати дерев'яні планки та трикутні рейки.
Ендівний килим встановлюється також поверх підкладочного килима. Краї ендового килима приклеюються до підкладкового килима Бітумним клеєм, а будь-яке прослизання килима під час роботи запобігає фіксації ендового килима до настилу цвяхами. Важливо, на карнизах ендовний килим встановлюється зверху карнизних планок. Усі з'єднання промазуються клеєм. Знизу, де ендовий килим закінчується, його фіксують цвяхами.
Крок четвертий: монтуємо покрівельне покриття
Починати монтаж покрівлі з м'якої черепиці слід з карнизних смуг.
Встановлення бітумної черепиці Шинглас слід з того, що потрібно перебрати покрівельні плитки з декількох упаковок упереміш, щоб уникнути будь-яких відхилень у кольорі. Укладати бітумне покриття потрібно, починаючи від центру карнизного звису, прямуючи до торцевих частин покрівлі. Перший ряд бітумної черепиці укладається таким чином, щоб нижня її кромка виявилася на 4-5 см. вище нижнього краю наступного ряду черепиці. Зніміть з нижньої частини листів черепиці захисну плівку і приклейте їх (пам'ятайте: після відклеювання захисної плівки не можна складати окремі плитки одна на одну), потім за допомогою цвяхів прибийте кожну плитку трохи вище за лінію паза в чотирьох місцях.
Якщо покрівля має дуже крутий ухил (близько 1:1), кожну плитку для надійності краще прикріпити за допомогою шести цвяхів. Монтаж всіх наступних рядів потрібно проводити таким чином, щоб кінці язичків плиток опинилися на одному рівні з вирізами попередніх плиток. На торцевих частинах покрівлі обрізають бітумну черепицю по краю, а потім на ширину близько 10 см. проклеюють спеціальним клеєм для бітумної черепиці. При укладанні гнучкої черепиці в розжолобках, її обрізають так, щоб на дні розжолобка смуга залишилася відкритою на 15 см. в ширину. Потім уздовж лінії відрізу за допомогою клею необхідно проклеїти краї черепиці шириною близько 10 см.
Щоб зробити процес обрізання черепиці зручнішим, а шви між плитками вийшли акуратні та прямі, по лініях швів можна використовувати розмітку крейдою; а щоб не пошкодити нижній шар покрівельного килима, під плитку підкладайте фанерку.
Крок п'ятий: монтуємо покрівельні проходки
Для монтажу покрівельних проходок невеликого діаметру (антени, вентилятори, аератори тощо) можна використовувати гумові ущільнювачі. А довкола тих елементів, які нагріваються (наприклад, димові труби), необхідно облаштовувати теплоізоляцію. Монтуючи бітумну черепицю біля димових труб, там, де труба з'єднується з покрівлею, по периметру необхідно прибити трикутну рейку.
Лист бітумної черепиці заводиться на вертикальну поверхню, а потім за допомогою клею К-36 приклеюється. Труба по всьому периметру за допомогою того ж клею обклеюється смугою таким чином, щоб смуга Pintari закривала трубу зверху не менше ніж на 25 см., а на скат смуга повинна зайти мінімум на 20 см. Потім закриваємо примикання за допомогою металевого фартуха і герметизуємо шви при допомоги клею. У тих місцях, де покрівля примикає до вертикальних стін, монтаж бітумної черепиці виконується так само.
Крок шостий: монтаж ковзана.
Як примикання може виступати стіна або цегляний димар. Висота підняття розжолобка на стіну примикання 30 см. Щоб згладити кут заломлення, в кут прибивається трикутна рейка. Усі стики промазуються клеєм, а верхній край підйому закритий зовнішньою обшивкою стіни або металевим фартухом.
Крок сьомий: проводимо монтаж ковзана
Монтаж бітумної черепиці на коник покрівлі виконують за допомогою спеціальної конькової черепиці (виготовляється в результаті поділу карнизної плитки, розміри 0,25 x 0,33 м). Кожен елемент карнизної плитки на місця перфорації поділяється на три частини. Після видалення плівки, плитка приклеюється на коник, а потім одна її сторона прибивається чотирма цвяхами так, щоб кожен наступний елемент черепиці перекривав цвяхи попереднього з нахлестом в 5 см. На вальмових чотирисхилих дахах монтаж верхніх конькових гонтів починається з кінців карниза ребер секції. У точках стикування ребер останні верхні конькові гонти згортаються таким чином, щоб дощова вода не потрапляла під них, і щоб вони були перекриті коньковими гонтами.
В яку пору року краще проводити монтаж
При монтажі гнучкої черепиці слід враховувати температурний режим укладання. Найкраще робити ці роботи в теплу пору року, тому що температура навколишнього повітря повинна бути не нижче +5 градусів за Цельсієм. Дозволяється монтаж і за нижчої температури, але в цьому випадку покрівельні матеріали необхідно витримати протягом доби перед укладанням при кімнатній температурі. Крім того, безпосередньо під час монтажу необхідно обов'язково прогрівати клейку основу черепиці будівельним феном у місцях прилягання до даху.
Можливо також пристрій на даху своєрідної теплиці для підтримки необхідної температури за допомогою теплових гармат, але цей спосіб досить дорогий.
Скільки часу займуть роботи з укладання гнучкої черепиці
Процес монтажу може тривати від 2-х до 40 днів. Якщо у вас простий двосхилий дах з готовою кроквяною системою - ви самостійно можете виконати монтаж гнучкої черепиці за два-три дні. Якщо передбачається великий обсяг робіт, потрібно зводити покрівлю з нуля — тут не обійтися без бригади досвідчених покрівельників і досить багато часу. Замовити монтаж можна за телефонами +38 (098) 742-99-35 +38 (066) 854-91-49
Вартість укладання гнучкої черепиці професійними монтажниками
Основним фактором, що впливає на вартість монтажу гнучкої черепиці професійними покрівельниками, є рівень складності робіт та наявність індивідуальних вимог замовника. З огляду на комплекс необхідних робіт вартість під ключ може становити від 200 гривень за квадратний метр . У вартість може входити монтаж кроквяної системи, решетування, утеплення та пароізоляція, укладання підкладкового килима та монтаж гнучкої черепиці. Так що якщо Ви ставите питання - скільки коштує монтаж м'якої покрівлі, то саме час звернутися в нашу компанію!
Догляд за покрівлею з бітумної черепиці
Бітумна черепиця досить невибаглива в експлуатації. Для очищення поверхні покрівлі досить періодично видаляти гілки, що накопичилися, листя і сміття. При обростанні покрівлі мохом можливе його видалення за допомогою сильного тиску води. Однією умовою є факт, що при ходьбі по покрівлі потрібно бути взутим у м'яке взуття з нежорсткою підошвою.