Цей ностальгічний вид кладки відповідає рустикальним тенденціям сучасної покрівельної моди. Черепиця «монах-монах» використовується найчастіше при реконструкції покрівель історичних будівель, таких як церкви, монастирі та замки. Завдяки характерній класичній формі ця кладка придбала нових шанувальників у колі поціновувачів, які будують будинки для проживання однієї чи двох сімей.
Черепиця «монах-монашка», що виробляється в даний час, нагадує свою попередницю лише на вигляд. Раніше черепиця мала просту форму і могла укладатися як як «монах», так і як «монах», тепер для укладання вгорі і внизу використовують дві спеціально розроблені черепиці, що мають різні форми.
Черепиця, що укладається на крокову решетування, називається «монашка», а черепиця, що накриває зазор між двома «монахами», - «ченцем». Обидві черепиці мають конічну форму; «монах» у верхній частині ширше, ніж у нижній, а «монах» навпаки - у нижній частині ширше, ніж у верхній. У черепиці «монах» з обох боків передбачені пристрої для підвішування. У різних виробників вони можуть мати різну форму, наприклад, можуть мати форму вирізу або паза, призначеного для кладки черепиці «монах».
Рекомендований кут нахилу покрівлі для черепиці «монах-монах» мінімальним кутом нахилу, при якому кладка на практиці показала себе досить надійною, є кут 40 °.